Breaking News
Home / Lajme / Sezoni fillon me humbje për FC Baselin, Ajeti i prin sulmit të ri

Sezoni fillon me humbje për FC Baselin, Ajeti i prin sulmit të ri

Basel, më 21 Korrik 2018

FC Baseli, ekipi që dominonte futbollin zviceran viteve të shkuara, ka bërë një nisje jo të mirë të kampionatit në Super Lige, në sezonin 2018/19.

Kundër FC St.Gallenit, FC Baseli humbi në sekondin e fundit të takimit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Risi për FC Baselin ishte se sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti e udhëhoqi sulmin, por nuk arriti të bëj gol.

Takimin e ardhshëm, FC Baseli e luan kundër FC Neuchatel XAMAX.

@Kasam Selimi @RadioVala.com @Albsport.ch

1,097 total views, 5 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Amir Shafi, trajneri i FC Wil U20 në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër 8

Grencehn, me 3 Shkurt 2020 Në emisionin e 8-të të Sportit Shqiptar në Zvicër të …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: