Breaking News
Home / Lajme / Benjamin Kololli tre vitet e ardhshme në FC Zürich

Benjamin Kololli tre vitet e ardhshme në FC Zürich

Cyrih, më 21 Korrik 2018

Benjamin Kololli ëshë transferimi më i ri i FC Zürichut, fituesit të Kupës së Zvicrës.

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, me FCZ-në ka nënshkruar Kontratë tre vjeçare.

25 vjeçari, Benjamin Kololli karirrën e ka nisur te FC Sioni, më pas ka luajtur edhe për Le Montin, Bielin dhe BSC Young Boysin.

Sezoni e fundit ishte pjesë e FC Laussane-Sportit.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto:FCZ

1,006 total views, 3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sonte në Sportin Shqiptar në Zvicër, flet ish futbollisti Milaim Rama

E Hënë, me 23 Dhjetor 2019 Emisionin radhës, të dytin, SPORTI SHQIPTAR NË ZVICËR, do …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: