Breaking News
Home / Lajme / Ozil reagon zyrtarisht pas akuzave për takimin e tij me Erdoganin: Kam një zemër gjermane dhe një turke, folëm vetëm për futbollin

Ozil reagon zyrtarisht pas akuzave për takimin e tij me Erdoganin: Kam një zemër gjermane dhe një turke, folëm vetëm për futbollin

Mesut Ozil ka reaguar me anë të një postimi në Instagramin e tij në lidhje me akuzat që iu bënë për takimin me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan.

Ylli i Arsenalit së bashku me Ilkay Gundogan ishin fotografuar me presidentin e Turqisë vetëm një ditë para se Joachim Low ta zyrtarizonte skuadrën për ‘Rusi 2018’.

Ky takim ka bërë që tifozët gjermanë të shprehin pakënaqësinë, ndërsa reagim në lidhje më këtë ka kërkuar edhe kreu i Federatës Gjermane të Futbollit (DFB), Reinhard Grindel.(Burimi:Telegrafi)

953 total views, 3 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

(Video) Sonte në Sportin Shqiptar në Zvicër, flet ish futbollisti Milaim Rama

E Hënë, me 23 Dhjetor 2019 Emisionin radhës, të dytin, SPORTI SHQIPTAR NË ZVICËR, do …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: