Breaking News
Home / Lajme / Makedonija Gj. P fiton miqësoren ndaj Vllazërimit, shkëlqejnë Ademi dhe Bilalli

Makedonija Gj. P fiton miqësoren ndaj Vllazërimit, shkëlqejnë Ademi dhe Bilalli

Vëllazërmi i Kërcovës ka humbur miqësoren me Makedonija GJP me rezultat 2-1. Adili shënoi i pari në këtë takim, kurse më pas mysafirët përmbysën duke shënuar dy gola përmes Kostovskit dhe Xheferson.

Për Makedonija GJP, e cila sivjet do të garoj në Ligën e parë luajtën edhe shqiptarët: Ademi dhe Bilalli të cilët zhvilluan ndeshje shum cilsore.

Sulmuesi Gostivaras Ilirid Ademi me depërtimet e tij të shpejta në zonën e kundërshtarve krijoi shumë raste për ekipin nga Shkupi.

Në këtë ndeshje trajnerët Aleksandar Tanevski dhe Bujar Islami iu dhënë mundësinë të gjithë lojtarëve.

 4,059 total views,  1 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: