Breaking News
Home / Lajme / Henry rikthehet në Angli

Henry rikthehet në Angli

Tashmë është zyrtare dhe Thierry Henry do të jetë trajneri i ardhshëm i ekipit të Aston Vilas në Angli. Për francezin do të jetë një rikthim në Angli pasi ai ka qenë edhe më parë por jo si trajner, por në rolin e lojtarit te ekipi i Arsenalit.

Ish-lojtari i Francës ka qenë prej dy vitesh në rolin e zëvendës trajnerit te ekipi i Belgjikës përkrah Roberto Martinezit. Tashmë objektivat janë të qartë për Henrin. Ai duhet me patjetër të ngrejë ekipin në elitën e futbollit anglez.

 1,320 total views,  1 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: