Breaking News
Home / Lajme / Shkëlqejnë Salah dhe Mane, Liverpool mposht Cityn në International Champions Cup

Shkëlqejnë Salah dhe Mane, Liverpool mposht Cityn në International Champions Cup

The Reds triumfuan para shikuesve në stadiumin e New Jerseyt kundër Manchester Cityt me rezultat 2-1.

Te dyja skuadrat pothuajse luajtën me formacionet e dyta gjersa ka pasur 19 ndërrime të lojtarëve gjatë ndeshjes.

Të parët në epërsi erdhët futbollistët e Pep Guardiolës, ku golashënues ishte Leroy Sane që mori një pasim të saktë në të 57-tën minutë nga Bernardo Silva.

Pas kësaj të besuarit e Jurgen Klopp morën nën kontroll ndeshjen dhe arritën të realizonin dy gola.

Së pari Rafael Camacho pasoi për mrekulli te lojtari më i mirë i Liverpoolit Mohammed Salah, e cila me lehtësi mposhti Claudio Bravon.

Kur pritej të përfundonte takimi, kampionët anglez shkaktuan penalti dhe përgjegjësinë për ekzekutimin e dënimit më të rëndë e mori Saido Mane.

Ky i fundit realizoi gol në minutën e katër të kohës shtesë dhe vulosi rezultatin përfundimtar 2-1.

Theksojmë se takimin e radhës Liverpooli e ka me Manchester Unitedin gjersa Citizens do të takohen me Bayern Munichun.

Pas kësaj, Liverpool ka tre pikë në renditjen tabelore ndërsa City mbetet pa asnjë. (Burimi:Telegrafi)

 1,654 total views,  1 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: