Breaking News
Home / Lajme / Demhasaj kujdeset për fitoren e Luzernit (Video)

Demhasaj kujdeset për fitoren e Luzernit (Video)

 

Luzern, më 4 Gusht 2018

Albian Ajeti te FC Baseli dhe Shkelqim Demhasaj te FC Luzerni aktualisht janë ndër sulemuesit më të mirë në kampionatin zviceran.

Shkelqim Demhasaj që këtë sezon i prinë sulmit të FC Luzernit, ai edhe e arsyeton këtë besim të, trajnerit, René Weiler. Të shtunën kundër FC Luganos, Demhasaj e shënoi njërin nga katër golat për Demhasaj goditi më të parë dhe shënoi në minutën e 20-të pas topit të kthyer nga Pascal Schürpfi.

Edhe Idriz Voca luajti te FC Luzerni, ndërkaq Dren Feka ishte vetëm në ekipin rezervë.

@Kasam Selimi @radiovala.com @albsport.ch

Foto dhe Video: SFL & Teleclub Sport

http://www.sfl.ch/superleague/matchcenter/match/201819/luz-lug-13216/

1,068 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

FC Iliria siguron kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Solothurn-it

Solothurn, me 27 Mars 2019 Ka mjaftuar një gol për FC Ilirinë për t’u kualifikuar …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: