Breaking News
Home / Lajme / Kasami për tre minuta e mposhti Neuchatelin (Video)

Kasami për tre minuta e mposhti Neuchatelin (Video)

Sion, më 5 Gusht 2018

Pajtim Kasamit i janë dashur vetëm tre minuta për ta mposhtur i “vetëm”, ekipin e FC Neuchatel XAMAX-it, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Të dy golat, në minutën e 36-të dhe 39-të, futbollisti shqiptar i shënoi me këmbën e tij të majt.

Sioni e fitoi me rezultat 3:0 Neuchatelin.

Emir Lenjani ishte në bankën rezervë te Sioni. Te Neuchateli luajtën Arbenit Xhemajli, Samir Ramizi, Kemal Ademi, Arbnor Fejzullahu dhe Liridon Mulaj nuk luajtën aspak.

Nga tre takime, Sioni ka 6 pikë, ndërsa Neuchateli 4.

@Kasam Selimi @radiovala @albsport.ch

Foto: FCSion J.Udry

Video: Teleclub Sport

659 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Kristina Makusti dhe Anila Bytyqi meritore për fitoren e lartë të vajzave nga Lugano

E Hënë, me 3 Dhjetor 2018 Përpos Kristina Maksutit që shënon pothuaj se çdo javë, …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: