Breaking News
Home / Lajme / Gjergj Dedaj në Shkup fyen deputetë, kryetarë komunash e gazetarë

Gjergj Dedaj në Shkup fyen deputetë, kryetarë komunash e gazetarë

“Tyxharë lopësh”, “pronarë kërpudhash”, “analistë banalistë”, “deputetë të turpit” dhe “gazetarë mercenarë”, i ka quajtur Gjergj Dedaj të gjithë ata që kanë kritikuar emërimin e tij ambasador.

Ambasadori i ri i Kosovës në Maqedoni, Gjergj Dedaj, tashmë ka marrë detyrën e tij. E me akomodimin e tij në Shkup, ai ka fyer të gjithë ata që ishin kundër emërimit të tij, shkruan Gazeta Express.

“Vazhdoj ne MPJ, ne pritje te misionit te rinj, ne Shkup! Nuk po me pihet kafja, kur po degjoje çfare “burrash te kombit” po kerkojne shkarkimin tim…e spo dij se a e shofin veten ne pasqyre ata tugjare lopesh, pronare kepurdhash, (b)analist, “deputet” turpi e “gazetare” mercenare?!”, ka shkruar Dedaj në FB.

Dedaj kaloi nga pozita e zëvendësministrit të Jashtëm në ambasador, ndërsa ka pasur shumë reagime ndaj emërimit të tij për shkak të deklaratave që Dedaj ka pasur për Turqinë.

Deputetët turq të Kuvendit të Kosovës nga Grupi Parlamentar 6+ nuk e donin emërimin e tij pasi ndiheshin se u ka fyer kombi.

Edhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, të cilin Dedaj e përshkruan si “pronar kërpudhash”, ka dalë me letër publike ku ka kërkuar shkarkimin e ambasadorit të ri në Shkup./Ina

1,392 total views, 1 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

Në miqësoren Gjermani –Rusi drejtësinë do ta ndaj gjyqtari shqiptar në Zvicër, Bekim Zogaj

  E Hënë, me 12 Nëntor 2018 Gjyqtari anësor më i mirë shqiptar në Zvicër, …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: