Breaking News
Home / Lajme / FIFA 19 Cover: ‘Artwork’ i ri pas lëvizjes së Ronaldos tek Juventus

FIFA 19 Cover: ‘Artwork’ i ri pas lëvizjes së Ronaldos tek Juventus

Pas ndryshimit nga Real Madridit në Juventus të Cristiano Rondaldos të Electronic Arts ka bërë disa ndryshime. Portugezi mund të shihet në kopertinë dhe luan një rol të rëndësishëm në mode-n e ‘story’ The Journey. Ndërkohë, EA ka lëshuar një version të rishikuar të kopertinës ku Ronaldo duket me fanellën e Juventusit. Megjithatë, ‘artwork’-u përfundimtar, ende mund të presë.

Kalimi i Cristiano Ronaldos nga Real Madridi tek Juventusi i mbushi titujt e gazetave në muajin korrik. Gjithashtu Electronic Arts u prek nga kjo ngjarje, zhvilluesit duhet të marrin në konsideratë transferimin, por për cover-in e FIFA 19. Ronaldo luan një rol thelbësor në lojën e re. Lojtari shfaqet si ylli i kopertinës dhe merr një rol kyç në modalitetin “The Journey”. Deri më tani, Electronic Arts planifikoi të portretizonte superstarin në fanellën e Real Madridit në kopertinën e FIFA 19. Por kjo gjë ndryshoi me transferimin e tij.

Botuesi ka përditësuar faqen e tij të internetit me një vepër arti të re që tregon Ronaldon me fanellën e Juventusit. Electronic Arts përdorte të njëjtën ide më parë, por Ronaldo ishte ende në fanellën e Real Madridit. Besohet se Ronaldo do të shfaqet gjithashtu në një formë të ngjashme në kopertinën përfundimtare të simulimit të futbollit të këtij viti. Por kjo ende nuk është konfirmuar. Ilustrimet e lojërave të paketuara të publikuara në faqen e internetit të EA-së vazhdojnë të tregojnë Ronaldon në fanellën e Real Madrid-it, së bashku me Neymarin nga Paris Saint-Germain. Ne presim që versioni final të dorëzohet së shpejti.

Jo vetëm cover-i, por edhe menuja dhe ‘banners’ duhet të ndryshohen nga zhvilluesit në FIFA 19. Ndryshimet në ‘story mode The Journey’ janë paksa më të komplikuara. Sepse edhe këtu Ronaldo luan një rol qendror. Mund të jetë e nevojshme që zhvilluesit të rifillojnë skenat përkatëse dhe të rregullojnë historinë. Më shumë informacion ne do të mësojmë në javët e ardhshme ose më vonë deri në publikimin e FIFA 19, në 28 shtator për PC dhe ‘consoles’. Para lëshimit ka shumë të ngjarë që një demo të jetë në dispozicion për t’u download-uar.

3,471 total views, 1 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër 16 me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Miq dhe dashamirë të emisionit Sporti Shqiptar në Zvicër, për shkak të përhapjes së virusit …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: