Breaking News
Home / Lajme / Kreu në Kampionat objektivi për FC Kosovën e Cyrihut (Video)

Kreu në Kampionat objektivi për FC Kosovën e Cyrihut (Video)

Cyrih, më 5 Shtator
2018

FC Kosova e
Cyrihut ka bërë një nisje të mirë në Kampionatin në kategorinë e Parë të
Zvicrës, përcjellin RadioVala.com dhe Albsport.ch.

Me 3 fitore, 1
barazim dhe 1 humbje, ekipi i trajnerit Enver Osmani është duke ecur në rrugën
e caktuar për këtë sezon.

Në prononcim
enkas për radiovala.com dhe albsport.ch, trajneri Osmani dhe kapiteni Fuat
Sulimani thonë se lufta do të jetë për vendet prestigjioze në Tabelë dhe se FC
Kosova ka ekip të duhur edhe për kategoritë më lartë.

Për më tepër, ndiqeni video kronikën e përgatitur nga gazetari Kasam Selimi kushtuar FC Kosovës së Cyrihut.

@Kasam Selimi @Radiovala.com @albsport.ch 


472 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Kristina Makusti dhe Anila Bytyqi meritore për fitoren e lartë të vajzave nga Lugano

E Hënë, me 3 Dhjetor 2018 Përpos Kristina Maksutit që shënon pothuaj se çdo javë, …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: