Breaking News
Home / Lajme / Kosova hapëron suksesshëm në UEFA Ligën e Kombeve

Kosova hapëron suksesshëm në UEFA Ligën e Kombeve

Prishtinë, me 11 Tetor 2018

Një fitore e thellë 3:1 është regjistruar në rezultatet e radhës të Kombëtares së Kosovës në garat e Ligës së Kombeve.

Në përballjen ndaj Maltës, “Dardanët” me në krye Benjamin Kolollin i cili i shënoi dy nga tre golat, bëren një hap të sigurt për ta forcuar Grupin e 3-të të Ligës D. Golin e dytë për Kosovën e realizoi Vedat Muriqi.

Është më rëndësi të theksohet se djemtë e Kosovës e dominuan lojën dhe në pjesën më të madhe posedimi i topit ishte 70% në kontrollin e tyre.

Me 7-të pikë, Kosova do të udhëton për në Ishujt Faroe për të fituar pikë e radhës përpara sfidave të fundit të nëntorit.

@Kasam Selimi @RadioVala.com

Foto: Facebook

2,839 total views, 22 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Durim Racaj rikthehet te AFM Futsal Maniacs në Super Ligen e Zvicrës

Wettingen/Aargau, më 7 Tetor 2018 Sezoni i ri në kampionatin zviceran të Futsallit e gjen …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: