Breaking News
Home / Lajme / Maqedonia e përkushtuar në UEFA Ligën e Kombeve, pesë futbollistë shqiptarë fillestar

Maqedonia e përkushtuar në UEFA Ligën e Kombeve, pesë futbollistë shqiptarë fillestar

Shkup, me 13 Tetor 2018

Përfaqësuesja e Maqedonisë në Futboll është në rrugë të mbarë për të siguruar ngritje në UEFA Ligën e Kombeve.

Në ndeshjen e 3-të të kësaj gare, Maqedonia bindshëm e mposhti Lihteshtajnin me rezultat 4:1.

Aleksandër Trajovski shënoi dy gola, ndërkaq Goran Pandev dhe Ezgjan Alioski nga një.

Për Maqedoninë nga minuta e parë luajtën pesë futbollistë shqiptarë, Visar Musliu, Egzon Bejtullai, Ezgjan Alioski, Enis Bardhi dhe Ferhan Hasani. Në bankën rezervë ishte edhe Arijan Ademi.

@RadioVala @radiovala.com

Foto: SportTV

8,349 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Kllokoqi: E kam shënuar golin më të mirë në karrierë, do isha krenar nëse zgjidhet më i mirë në Zvicër

E Shtunë, me 1 Dhjetor 2018 Mbrojtësi shqiptar i FC Rapperswil-Jonas, Egzon Kllokoqi ndjehet i …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: