Breaking News
Home / Lajme / Besa e Winterthurit, lideri i pa mposhtur

Besa e Winterthurit, lideri i pa mposhtur

Winterthur, me 6 Nëntor 2018

Edhe pse zyrtarisht në regjistrin e futbollit zviceran njihet me emrin Eisenbahner SV, në fakt bëhet fjalë për klubin shqiptar FC Besa nga Winterthuri, që këtë sezon po regjistron rezultate të shkëlqyeshme në Ligën e 4-të të Cyrihut.

Me një bilanc shumë pozitiv, me nëntë fitore, asnjë humbje dhe barazim, me 52 gola të shënuara dhe vetëm pesë të pranura, FC Besa e mbylli sezonin vjeshtor në vendin e parë me 27-të pikë, përcjell Albinfo.ch, transmetojnë radiovala.com dhe albsport.ch.

@Kasam Selimi

@RadioVala.com

@Albinfo.ch

@Albsport.ch

2,699 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Juniorët C të FC Prishtinës së Bern-it të dytët në “Bachmann Cup 2019”, pa humbje dhe pa asnjë gol të pranuar

E Diel, me 13 Janar 2019 Ekipi i Juniorëve C të FC Prishtinës së Bernit …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: