Breaking News
Home / Lajme / Gostivar / FC Kosova e Neuchatelit në garë për vendin e parë

FC Kosova e Neuchatelit në garë për vendin e parë

E Premte, me 9 Nëntor 2018

Ekipi i vetëm shqiptar në Kantonin e Neuchatelit në Zvicër, FC Kosova është një nga pesë ekipet e para që e udhëheqin kreun e tabelës në ligën e 4-të.

Kosova ka përfunduar vetëm dy pikë larg pozitës së parë në tabelë, me pikët të barabartë me vendin e dytë dhe të tretë, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Tetë fitoret dhe një barazimi e kanë bërë FC Kosovën konkurrent për vendet e para në ligën kantonale të Neuchatelit, për ta vazhduar synimin e pa përfunduar nga sezoni i shkuar, kur ekipi shqiptar vetëm për tre pikë nuk arriti të ngritët një ligë më lartë.

 

@Kasam Selimi

@RadioVala.com

@Albinfo.ch

@Albsport.ch

5,297 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Mbi 110 mijë franga ndihma nga klubet shqiptare në Zvicër për Shqipërinë

FC Prishtina Bern, FC Tetova Basel, FC Besa Biel/Bienne, Klubi i Motoristëve PLISAT, FC Besa …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: