Breaking News
Home / Lajme / Seferi i mungon Winterthurit në derbin kundër Servettes

Seferi i mungon Winterthurit në derbin kundër Servettes

Winterthur, me 9 Nëntor 2018

Futbollisti më në formë shqiptarë aktualisht në Challenge Ligën e Zvicrës, Taulant Seferi i mungon FC Winterthurit në ndeshjen e javës së 14-të, kundër FC Servettes, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch

Mungesa vjen për shkak të katër kartonëve të verdhë të mesfushorit kumanovar.

Prej huazimit nga BSC Young Boysi, Tulant Seferi ka luajtur dymbëdhjetë takime, ka shënuar gjashtë gola dhe ka asistuar në dy gola të tjerë.

Ndeshja Winterthuri – Servette është derbi i dy ekipeve të para në kategorinë e dytë zvicerane.

@Kasam Selimi

@RadioVala.com

@Albinfo.ch

@Albsport.ch

2,723 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Juniorët C të FC Prishtinës së Bern-it të dytët në “Bachmann Cup 2019”, pa humbje dhe pa asnjë gol të pranuar

E Diel, me 13 Janar 2019 Ekipi i Juniorëve C të FC Prishtinës së Bernit …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: