Breaking News
Home / Lajme / KF Dardania e St. Gallenit ruan pozitat tradicionale

KF Dardania e St. Gallenit ruan pozitat tradicionale

 

E Premte, 9 Nëntor 2018 – 17:00

 

Për tre sezone sa KF Dardania garon në ligën e 3-të të St. Gallenit, ka krijuar pozitat e pëlqyera për radhitje.

Vitin e kaluar ekipi Bardhë e Kaltër përfundoi në vendin e katërt, para dy sezonesh në të gjashtin dhe këtë sezon, në pjesën e parë e ka mbyllur në vend të gjashtë, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Shikuar rezultatet një nga një, KF Dardania ka marr vetëm fitore dhe humbje këtë sezon vijues, gjashtë me pesë. Realizimi ka qenë një pikë e mirë e KF Dardanisë, duke shënuar 32 gola, keq nuk qëndron edhe mbrojtja, me 20 gola të pranuara, duke u llogaritur ndër 3-4 ekipet e para me më shumë gola të shënuara dhe me më pak gola të pranuara. @Kasam Selimi

@RadioVala.com

@Albinfo.ch

@Albsport.ch

 9,445 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: