Breaking News
Home / Lajme / Brenda një javë, 12-të futbollistë shqiptarë në tre përfaqësuese të Zvicrës
foto: the sun

Brenda një javë, 12-të futbollistë shqiptarë në tre përfaqësuese të Zvicrës


E Mërkurë, me 21 Nëntor 2018

Përfaqësueset e Zvicrës në Futboll janë të “mbushura” me plotë futbollistë shqiptarë, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Duke nisur nga përfaqësuesja A dhe të kategoritë më të reja, janë me dhjetëra futbollistë, një pjesë yje të së tashmes, pjesa tjetër shpresa e të së ardhmes dhe yje dhe shpresë që lindin.

Fundi i javës së dytë të Nëntorit, grumbulloi në tre përfaqësuese të Zvicrës, në përfaqësuesen A, U21 dhe U20 gjithsejtë dymbëdhjetë futbollistë shqiptarë.

Te përfaqësuesja A. tre futbollistë shqiptarë

Xherdan Shaqiri
Granit Xhaka
Albian Ajeti

Te ekipi U21, katër futbollistë shqiptarë

Andi Zeqiri (FC Lausanne-Sport),
Nedim Bajramin (Grasshoppers Zürich),

Mersim Asllani (FC Lausanne-Sport)
Toni Domgjoni (FC Zürich).

Te ekipi U20, pesë futbollistë shqiptarë

Liridon Mulaj (Neuchatel XAMAX),
Kastrijot Ndau, (FC Zürich U21)
Lindrit Kamberi (FC Zürich U21),
Sadik Vitija (FC Vaduz)
Lavdim Zumberi (FC Zürich U21).

 

@Kasam Selimi

@Radiovala.com

@Albinfo.ch

@Albsport.ch

 

Foto: the sun

1,797 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Angellovski publikoi listën e futbollistëve për ndeshjet me Letoninë dhe Slloveninë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Igor Angellovski ka publikuar listën e futbollistëve për dy …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: