Breaking News
Home / Lajme / Futbollistja shqiptare Mimoza Hamidi zgjidhet futbolliste e muajit te BSC Young Boysi

Futbollistja shqiptare Mimoza Hamidi zgjidhet futbolliste e muajit te BSC Young Boysi

E Premte, me 23 Nëntor 2018
Mesfushorja shqiptare Mimoz Hamidi është zgjedhur lojtare e muajit Tetor në ekipin e saj, BSC Young Boysin, ekipin e femrave, përcjell albinfo.ch.
Në këtë kampionat, Mimoza ka zhvilluar nëntë ndeshje me BSC Young Boysin në ligën e parë të Zvicrës për Femra NLA. Në dy ndeshjet e fundit, Mimoza Hamidi ka munguar për shkak të lëndimit.
Futbollistja kumanovare është edhe pjesë e përfaqësues shqiptare të futbollit për femra.
@Kasam Selimi
@radiovala.com
@albinfo.ch
@albsport.ch

14,810 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Kristina Makusti dhe Anila Bytyqi meritore për fitoren e lartë të vajzave nga Lugano

E Hënë, me 3 Dhjetor 2018 Përpos Kristina Maksutit që shënon pothuaj se çdo javë, …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: