Breaking News
Home / Lajme / Super goli i Florijana Ismailit për BSC Young Boysin (Video)

Super goli i Florijana Ismailit për BSC Young Boysin (Video)

 

E Enjte, me 22 Nëntor 2018

Sulmuesja e BSC Young Boysit, futbollistja shqiptare Florijana Ismaili ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ligen e Zvicrës për femra, përcjell albinfo.ch, përcjell radiovala.com dhe albsport.ch.

Ismaili në minutën e 62-të, topin që ishte i pasuar për të, me të parën goditi drejt portës së Grasshoppersit, duke e shënuar golin e parë të ndeshjes. BSC YB-ja fitoi me rezultat 2:0.

Për Florijana Ismailin ishte ky goli i katërt në sezon. Florijana Ismaili është edhe kapitene e ekipit Verdhë e Zi.

 

https://www.facebook.com/ybfrauen/videos/2092940704329586/

 

@Kasam Selimi

@radiovala.com

@albinfo.ch

@albsport.ch

 

1,805 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Angellovski publikoi listën e futbollistëve për ndeshjet me Letoninë dhe Slloveninë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Igor Angellovski ka publikuar listën e futbollistëve për dy …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: