Breaking News
Home / Lajme / FC Rapperswil Jona e huazon talentin shqiptar të FC Zürich-ut, Lavdrim Rexhepin

FC Rapperswil Jona e huazon talentin shqiptar të FC Zürich-ut, Lavdrim Rexhepin

E Shtunë, me 24 Nëntor 2018

FC Rapperswil Jona ekipi nga Brack Callenge Liga e Zvicrës e ka huazuar mesfushorin shqiptar të FC Züriuch-ut, Lavdrim Rexhepin, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Mesfushori 20-vjeçar Lavdrim Rexhepi karrierën e ka nisur te klubi i FC Zürichut. Debutimin te FC Zürichu, Lavdrim Rexhepi e kishte me 18 Shkurt në ndeshjen kundër Luganos.

Rexhepi te FC Rapperswil Jona do të qëndroj deri në fund të sezonit.

 

@Kasam Selimi

@RadioVala.com

@Albinfo.ch

@Albsport.ch

625 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Kristina Makusti dhe Anila Bytyqi meritore për fitoren e lartë të vajzave nga Lugano

E Hënë, me 3 Dhjetor 2018 Përpos Kristina Maksutit që shënon pothuaj se çdo javë, …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: