Breaking News
Home / Lajme / Lufta e katërt e Egzon Maliqajt në boksin profesional në Dhjetor

Lufta e katërt e Egzon Maliqajt në boksin profesional në Dhjetor

 

E Hënë, me 26 Nëntor 2018

Egzon Maliqaj ndeshjen e katërt në boksin profesional do ta zhvilloj në muajin e ardhshëm, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Sipas boksierit 27 vjeçar nga Suhareka që jeton në Zvicër, Egzon Maliqaj stërvitjet për këtë sfidë veç se janë duke u zhvilluar dhe se kundërshtari do të bëhet i ditur në ditët në vazhdim.

“Jam duke u stërvitur maksimalisht me trainerin tim personal Harun Gülen dhe trajnerin e boksit Pascal Stalder për luftën time të 4 profesionale më 26 dhjetor në Bernë”, thotë boksieri Maliqaj.

Në boksin profesional Egzoni debutoi me 7 Prill të këtij viti. Në tre luftërat e deritanishme, ka dy fitore dhe një ndeshje ka përfunduar pa fitues.

 

@Kasam Selimi

@RadioVala.com

@Albinfo.ch

@Albsport.ch

2,267 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Angellovski publikoi listën e futbollistëve për ndeshjet me Letoninë dhe Slloveninë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Igor Angellovski ka publikuar listën e futbollistëve për dy …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: