Breaking News
Home / Lajme / Kristina Makusti dhe Anila Bytyqi meritore për fitoren e lartë të vajzave nga Lugano

Kristina Makusti dhe Anila Bytyqi meritore për fitoren e lartë të vajzave nga Lugano

E Hënë, me 3 Dhjetor 2018

Përpos Kristina Maksutit që shënon pothuaj se çdo javë, këtë fundjavë edhe një futbolliste shqiptare, Anila Bytyqi i është shënuar në listën e pesë golashënuesve për ekipin e Lugano Femminile në Ligën e Zvicrës të futbollit për Femra, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Vajzat nga Lugano me rezultat 5:0 e kanë mundur FC Yverdon Féminin-in. Dy golat e parë për Luganon i shënojnë Kristina Maksuti në minutën e 11-të dhe Anila Bytyqi në atë të 25-ën.

Për ekipin nga Kanton Vaudi, luante futbollistja e vetme shqiptare, Qendresa Krasniqi.

Kristina Maksuti vazhdon ta udhëheq listën e golashënuesve, me 8-të gola.

@Kasam Selimi

@RadioVala.com

@Albinfo.ch

@Albsport.ch

6,091 total views, 549 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Kllokoqi: E kam shënuar golin më të mirë në karrierë, do isha krenar nëse zgjidhet më i mirë në Zvicër

E Shtunë, me 1 Dhjetor 2018 Mbrojtësi shqiptar i FC Rapperswil-Jonas, Egzon Kllokoqi ndjehet i …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: