Breaking News
Home / Lajme / Goli i parë për Mirela Jakupin këtë sezon, Ismaili luan vetëm 45 minuta

Goli i parë për Mirela Jakupin këtë sezon, Ismaili luan vetëm 45 minuta

E Hënë, me 3 Dhjetor 2018

Sulmuesja shqiptare e klubit nga Gjeneva, Servette FC Chênois Féminin, Mirela Jakupi e ka shënuar golin e parë në sezonin 2018/19 në ligën e Zvicrës të futbollit të Femrave, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Mirela Jakupi e realizoi golin e dytë për ekipin e saj në fitoren 4:1 kundër ekipit nga Berni, BSC Young Boys-it. Të këta të fundit, futbollistja shqiptare, kapitenia Florijana Ismaili u la në bankën rezervë në pjesën e parë dhe me të filluar pjesa e dytë u inkuadrua në lojë, në vend të Stahl Kattalin-it.

@Kasam Selimi

@RadioVala.com

@Albinfo.ch

@Albsport.ch

2,353 total views, 45 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Kllokoqi: E kam shënuar golin më të mirë në karrierë, do isha krenar nëse zgjidhet më i mirë në Zvicër

E Shtunë, me 1 Dhjetor 2018 Mbrojtësi shqiptar i FC Rapperswil-Jonas, Egzon Kllokoqi ndjehet i …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: