Breaking News
Home / Lajme / Mirlind Kryeziu mbetët te FC Zürich-u deri në vitin 2022

Mirlind Kryeziu mbetët te FC Zürich-u deri në vitin 2022

 

E Premte, me 7 Dhjetor 2018

Mbrojtësi shqiptar, Mirlind Kryeziu dhe ekipi i FC Zürich-ut, janë marr veshtë që të zgjasin kontratën e bashkëpunimit deri në verën e vitit 2022, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch

Kryeziu i ka kaluar të gjitha nivelet me ekipin e tij aktual. Në sezonin 2015/16 u huazua në Challenge Ligë te FC Biel-i, për t’u rikthyer sërish te FCZ-ja në verën e 2016-ës.

Në sezonin 2018/19, mbrojtësi 196 cm i lartë ka zhvilluar 8-të ndeshje dhe ka asistuar për një gol.

Kujtojmë që Mirlind Kryeziu sezonin e shkuar me FC Zürich-un e fitoi Kupën e Zvicrës në Futboll.

2,370 total views, 103 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Kllokoqi: E kam shënuar golin më të mirë në karrierë, do isha krenar nëse zgjidhet më i mirë në Zvicër

E Shtunë, me 1 Dhjetor 2018 Mbrojtësi shqiptar i FC Rapperswil-Jonas, Egzon Kllokoqi ndjehet i …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: