Breaking News
Home / Lajme / Mbrojtësi Albia Sadrijaj deri në Qershor te SC Kriens-i

Mbrojtësi Albia Sadrijaj deri në Qershor te SC Kriens-i


E Mërkurë, me 19 Dhjetor

Qendër mbrojtësi shqiptar i FC Zürich-ut, Albin Sadrijaj është huazuar te SCKriens-i në kategorinë e dytë të Zvicrës, Challenge Ligë, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Sadrijaj në klubin nga Luzerni do të qendroj deri në Qershor të vitit tëardhshëm. Njëzet e një vjeçari Sadrijaj ka një Kontratë deri në vitin 2021 me FC Zürich-un.

Kriens-i dhe Zürich-u do të përballen në ndeshjen e Helvetia Kupës së Zvicrësnë fund të muajit Shkurt të vitit 2019.

“Unë luaj për SCK-në dhe për mua vetëm kjo ka rëndësi, pa marr parasysh sesi quhet kundërshtari”, ka deklaruar mbrojtësi Albin Sadrijaj.

Ndeshjen e parë debutuese, Sadrijaj e kishte kundër FC Aarau-t, fundjavën eshkuar.

@Kasam Selimi

@radiovala.com

@albinfo.ch

@albsport.ch

3,311 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Dardan Maksutaj shqiptari i parë që shpallet dy herë Kampion i Zvicrës në Futsal

Bernë, me 23 Mars 2019 Futbollisti Dardan Maksutaj, është shqiptari i parë që dy herë, …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: