Breaking News
Home / Lajme / Egzon Maliqaj vitin e parë në boksin Profesional e mbyll me Fitore (Foto)

Egzon Maliqaj vitin e parë në boksin Profesional e mbyll me Fitore (Foto)


E Mërkurë, me 26 Dhjetor 2018

Egzon Maliqaj në pranverën e këtij viti debutoi në boksin Profesional.

Në sfidë e katërt dhe të fundit të vitit 2018, boksieri 27 vjeçar, fitoi përballë kundërshtarit të tij ukrainas, Roman Zichenko, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Boksieri shqiptar e dominoi lojën dhe në përfundim të raundit të katërt, fillim të raundit të pestë, ukrainasi Zichenko e dorëzoi luftën, fitimtarë doli boksierit shqiptar Maliqaj.

Përballja Maliqaj – Zinchenko ishte edhe ndeshja e parë turneut të mirënjohur të boksit, Boxing Day që çdo vit mbahet në Bern, në Grand Casino.

Këtë meç e përcolli edhe gazetari i albinfo.ch, radiovala.com dhe albsport.ch, i akredituar nga ana e organizatorëve.

@Kasam Selimi

@radiovala.com

@albinfo.ch

@albsport.ch

2,867 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: