Breaking News
Home / Lajme / Eris Abedini deri në verë të 2020-ës në Winthertur

Eris Abedini deri në verë të 2020-ës në Winthertur


E Shtunë, 5 Janar 2019

Mesfushori Eris Abedini është lëvizja e parë e futbollistëve shqiptarë në futbollin superior në Zvicër,në afatin kalimtar të dimrit, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Abedini në formë huazimi ka kaluar nga ekipi i Super Ligës së Zvicrës, FC Lugano në ekipin e Brack Challenge Ligës, FC Winthertur-i.

“Të dy klubet kanë rënë dakord për një marrëveshje deri në mes të 2020-ës. Eris Abedini këtë pasdite ishte në stërvitje në fushën artificiale, me të gjithë lojtarët tjerë. Ne e mirëpresim ngrohtësisht Erisin dhe i urojmë atij te në çdo të mirë shumë suksese”, thuhet në komunikatën e ekipit Bardh e Kuq nga Cyrihu.

Me herët, njëzetvjeçari ka luajtur edhe te FC Chiasso, FC Ticino dhe në ekipin U21 të FC Luganos.

@Kasam Selimi

@radiovala.com

@albinfo.ch

@albsport.ch

 9,263 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: