Breaking News
Home / Lajme / 23 gola e 10-të asistime nga futbollistët shqiptarë në Challenge Ligën Zvicerane

23 gola e 10-të asistime nga futbollistët shqiptarë në Challenge Ligën Zvicerane


E Martë, 8 Janar 2019

Nga gjithësej 272 gola të realizuara në pjesën e parë të sezonit 2018/19, në Brack Challenge Ligën e Zvicrës, janë realizuar 23 gola dhe 10-të asistime nga futbollistët shqiptarë që luajnë në këtë Ligë, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch

Futbollisti me shumë realizime është Taulant Seferi, me 6-të gola dhe dy asistime. Në treshen e parë janë edhe Andi Zeqiri me 4 gola dhe 1 asistim dhe Egzon Shabani me 2 gola dhe 3 asistime.

Futbollistët shqiptarë që kanë shënuar gola, gjithësej 23

Taulant Seferi (FC Winthertur)                                 6

Andi Zeqiri (FC Laussane-Sport)                               4

Lavdrim Rexhepi (FC Rapperswil-Jona)                   2 (1)

Shkumbin Sulejmani (SC Kriens)                                2

Egzon Kllokoqi (FC Rapperswil-Jona)                        2

Egzon Shabani (FC Rapperswil-Jona)                        2

Edmond Ramadani (FC Aarau)                                   1

Imran Bunjaku (FC Schaffhausen)                             1

Mersim Asllani (FC Laussane)                                    1

Arijan Qollaku (FC Schaffhausen)                              1

Fuad Rahimi (FC Wil)                                                    1

Futbollistët shqiptarë që kanë bërë asistime, gjithësej 10

Egzon Shabani (FC Rapperswil-Jona)                        (3)

Taulant Seferi (FC Winthertur)                                   (2)

Lavdrim Rexhepi (FC Rapperswil-Jona)                    (1)

Edmond Selmani (SC Kriens)                                      (1)

Ilir Zenuni            (FC Rapperswil-Jona)                     (1)

Sadik Vitija          (FC Vaduz)                                        (1) fffff

 3,187 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: