Breaking News
Home / Lajme / Qëndrim Kameraj kalon nga Juventus-i te FC Lugano në Zvicër

Qëndrim Kameraj kalon nga Juventus-i te FC Lugano në Zvicër


E Martë, me 29 Janar 2019

Mbrojtësi i talentuar shqiptar Qëndrim Kameraj nga ekipi i Juventus-it, ekipi i tretë ka kaluar në kampionatin zviceran, te FC Lugano, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Nëntëmbëdhjetë vjeçari Kameraj me ekipin nga Ticino ka nënshkruar Kontratë deri në vitin 2021.

Qëndrim Kameraj ka lindur në Luzern dhe ka dalë nga shkolla e klubit të këtij qyteti. Në Luzern në kategorinë deri në 21 vjeç, Kameraj luajti gjer në verën e vitit 2017, ku fillimisht luajti te ekipi U19 e më pas edhe te ekipi U23 i gjigantit italian, Juventus-i.

Kamera luan mbrojtës i krahut të djathtë.

@Kasam Selimi

@radiovala.com

@albinfo.ch

@albsport.ch fffffff

14,969 total views, 3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Shqiptarja Diellza Sejdiaj, Kampione e Botës në Karate Kumite me Zvicrën

Lisbonë/Portugali, me 20/22 Shtator 2019 Diellza Sejdiaj është shpallur Kampione e botës në Karate, në …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: