Breaking News
Home / Lajme / Bahtie Avdylin, BSC YB-ja e huazon te SC Derendingen-i

Bahtie Avdylin, BSC YB-ja e huazon te SC Derendingen-i


E Premte, me 1 Shkurt 2019

Ekipi i femrave i BSC Young Boys-it, e ka huazuar deri në fund të vitit 2019, futbollisten shqiptare, Bahtie Avdylin te ekipi partner, SC Derendingen-i, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Mbrojtësja shqiptare ka pësuar lëndime të njëpasnjëshme të ligamente dhe siç thonë nga klubi Verdhë e Zi, ajo është duke kryer trajnime të avancuara dhe se ende është e paqartë nëse do të nis të luaj gjatë këtij sezoni.

“Prandaj është konsideruar një angazhim deri në fund të sezonit në Solothurneset”, thuhet në njoftim e BSC Young Boys-it, ekipi të femrave.

SC Derendingen Solothurn, garon në Ligën e Dytë të femrave NLB të Zvicrës.

@Kasam Selimi

@radiovala.com

@albinfo.ch

@albsport.ch

2,437 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Mbi 110 mijë franga ndihma nga klubet shqiptare në Zvicër për Shqipërinë

FC Prishtina Bern, FC Tetova Basel, FC Besa Biel/Bienne, Klubi i Motoristëve PLISAT, FC Besa …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: