Breaking News
Home / Lajme / Sadiku debuton me humbje te Lugano, humb edhe Zürich-u në St.Gallen

Sadiku debuton me humbje te Lugano, humb edhe Zürich-u në St.Gallen


E Mërkurë, me 6 Shkurt 2019

Armando Sadiku ka debutuar në ekipin e FC Lugano-s. Sulmuesi i shqiptar u inkuadrua në lojë në minutën e 61-të, në ndeshjen që e humbi ekipi i tij, kundër FC Thun-it, me rezultat 1:3, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Në pjesën e dytë në lojë u inkuadrua edhe futbollisti tjetër shqiptar, Valon Fazliu. Ai zhvilloi njëzet e dy minuta.

Në ndeshjen e dytë të mbrëmjes në kuadër të javës së 19-të të Super Ligës së Zvicrës, St. Gallen-i me rezultat të njëjtë 3:1 fitoi përballë FC Zürich-ut. Benjamin Kololli, Hekuran Kryeziu dhe Toni Domgjoni ishin pjesë edhe FC Zürich-ut gjatë gjithë takimit, ndërsa Mirlind Kryeziu dhe Lavdim Zumberi, nuk u aktivizuan aspak në lojë nga trajneri Magnin.

FC Thun-i e forcoi vendin e tretë, St. Gallen-i ia mori vendin e pestë FC Zürich-ut, kurse FC Lugano mbetën të tetë-t në tabelë.

@Kasam Selimi

@radiovala.com

@albinfo.ch

@albsport.ch

92,307 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Mbi 110 mijë franga ndihma nga klubet shqiptare në Zvicër për Shqipërinë

FC Prishtina Bern, FC Tetova Basel, FC Besa Biel/Bienne, Klubi i Motoristëve PLISAT, FC Besa …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: