Breaking News
Home / Lajme / FC Iliria siguron kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Solothurn-it

FC Iliria siguron kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Solothurn-it

Solothurn, me 27 Mars 2019

Ka mjaftuar një gol për FC Ilirinë për t’u kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Solothurn-it, njoftojnë radiovala.com dhe albsport.ch.

Në derbin kundër FC Fulenbach-ut, për FC Ilirinë, vendimtar ishte goli i Samoell Prenajt në minutën e 59-të.

Ndeshjet e gjysmëfinales do të luhen me 24 Prill dhe Iliria mund t’i këto kundërshtar, F Grenchen 15, FC Lommiswil-in ose FC Leuzingen-in.

Kujtojmë që FC Iliria është ekipi i vetëm shqiptar në Zvicër, që për një sezon i ka fituar dy trofe, atë Ligës së Dytë të Solothurn-it dhe Kupës së këtij, Kantoni, në sezonin 2015/16

@Kasam Selimi

@radiovala.com

@albsport.ch

63,151 total views, 2 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

(Video) Amir Shafi, trajneri i FC Wil U20 në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër 8

Grencehn, me 3 Shkurt 2020 Në emisionin e 8-të të Sportit Shqiptar në Zvicër të …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: