Breaking News
Home / Foto Lajme / Për herë të parë në ngjarje të ARMV-së në Tetovë luhet edhe Vallja Shqipe (Foto)

Për herë të parë në ngjarje të ARMV-së në Tetovë luhet edhe Vallja Shqipe (Foto)


Tetovë, me 27 Gusht 2019

Ndodh për herë të parë që vallja shqipe, të luhet në kazermën e Armatës së Maqedonisë së Veriut në qytetin e Tetovës, njofton ekskluzivisht radiovala.com.

Kanë qenë artistët e Shoqërisë Kulturore Artistike “Jahi Hasani”, nga Çegrani i Gostivarit, të veshur me veshje kombëtare shqiptare, që në brendi të kazermës në Tetovë, për herë të parë e kanë hedhur vallen shqipe.

Artistët e “Jahi Hasanit”, kanë marr pjesë në ceremoninë ushtarake të mbajtur në kazermën “Kuzman Josifovski-Pitu”, në Tetovë, me rastin e 27-të gushtit, ditës së Njësisë së Tretë të Këmbësorisë së Mekanizuar në Tetovë.

Nga komandanti, Izeir Ejupi, Sh.K.A “Jahi Hasani”, i është ndarë edhe Mirënjohje.

Fotot dhe burimi: http://www.arm.mil.mk/zdruzhena-operativna-komanda/odbelezhuvanje-na-denot-na-3-mehaniziran-peshadiski-bataljon/

@Kasam Selimi

@radiovala.com

 11,763 total views,  23 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Bashkëbisedim me Besim Bublicën, Drejtor Sportiv në FC Dardania Basel, Sporti Shqiptar në Zvicër 25

Sporti Shqiptar në Zvicër, bashkëbisedim me Besim Bublicën, Drejtor Sportiv në FC Dardania Basel Autor …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: