Breaking News
Home / Lajme / Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit të Angelit në Ligën e Dytë, dhe tani ka vendosë që të ardhmen e tij ta ndanë së bashku me Klubin e Basketbollit Albes, ekip ky I cili do të jetë debitant në Ligën e Dytë të Basketbollit të Maqedonisë.
Velinov angazhohet në KB ALBES me një kontratë një vjeçare, duke përforcuar ekipin në pozitën 1/2.
Velinov dhe Albes do të luftojnë fuqishëm këtë vit për ta përmbushë objektivin e ekipit, që është kyçja në Ligën e Parë të Basketbollit të Maqedonisë.

1,417 total views, 46 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

Gostivari shpallet Kampion në Seria D të Futsallit në regjionin e Trentos në Itali (Video)

Trento/Itali, me 5 Prill 2019 Gostivari është shpallur Kampion në Itali. Bëhet fjalë për klubin …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: