Breaking News
Home / Lajme / FFK-ja në bashkëpunim me UKSHFZ-në organizon Kamp për talentet e 2006-ës në Zvicër

FFK-ja në bashkëpunim me UKSHFZ-në organizon Kamp për talentet e 2006-ës në Zvicër

Bern, me 10 Nëntor 2019

Federata e Futbollit e Kosovës në bashkëpunim me Unionin e Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, organizojnë kampin e radhës në Zvicër, me 14 dhe 15-të Dhjetor të këtij viti, shkruajnë www.radiovala.com dhe www.albsport.ch.
Në njoftimin e koordinatorëve për Zvicër, anëtari i Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, Flamur Bunjakut, Feti Demollit, Kryetar i UKSHFZ-së si dhe Armend Alidemajt, thuhet se lojtarë e vitit 2006-të, duhet të paraqiten te koordinatorët e lartpërmendur.

“Të interesuarit të lajmërohen përmes E-mail-it (ffk@mail.ch) me këto informata: Emri dhe Mbiemri, E-mail, numri i telefonit, klubi dhe pozita që luan, lojtarët që janë në klubet U (U-Manschaft,Footeco). Afati i fundit për tu lajmëruar është data 6-të Dhjetor 2019”, thuhet në njoftimin e koordinatorëve për organizimin e kampit për në Zvicër.
Kampi do të mbahet me 14-të dhe 15-të Dhjetor 2019-të, në Sportlange AU, Austrasse, 8152 Opfikon të Cyrihut.

@Kasam Selimi
@radiovala.com
@albsport.ch

Fotografi, arkivë nga FFK-ja: ffk-kosova.com/sot-filloi-kampi-u15-ne-zvicer/

3,801 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Karateistet Alma Pollozhani, Drenusha dhe Diellza Sejdijaj në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër

Grenchen, me 27 Janar 2020 Për herë të parë në emisionin javor Sporti Shqiptar në …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: