Emre Saliu shqiptari nga Gostivari është Kampion i Botës në Karate me Malin e Zi

Emre Saliu shqiptari nga Gostivari është Kampion i Botës në Karate me Malin e Zi

Emre Saliu është Kampion i Botës në Karate

Karateisti shqiptar me prejardhje nga Gostivari, Emre Saliu i përfaqësuese së Malit të Zi, është shpallur Kampion Bote i Karatesë për Junior, në kategorinë -76 kilogram në garat Kumite.
Emre Saliu e ka mposhtur jordanezin, Saif Addeen Bani Fares-in, me rezultat 6-0.
Ky është rezultati më i mirë i gjithë karateisteve shqiptarë, që morën pjesë me disa shtete, në kampionatin botëror për Kadet, Junio dhe U21, në Konia të Turqisë.
Përgëzime për Emren, për këtë arritje që është për t’u krenuar si shqiptarë.

administrator

Lini një Përgjigje