Hokeisti Alban Rexha transferohet në Ligën e Dytë të Zvicrës

Olten, me 8 Janar 2018

Hokeisti shqiptar Alban Rexha nga ekipi EHC Chur Capricorns nga MySports League është transferuar në ekipin e Swisss Ligës së Zvicrës në Hokej, EHC Olten, përcjellin RadioVala Albsport.ch.

Nga Sezoni 2018/19, sulmuesi Alban Rexha do ti bashkohet EHC Oltenit dhe ka nënshkruar Kontratë njëvjeçare me mundësi për ta vazhduar.

“Alban Rexha jo vetëm që na ka bindur me aftësitë e tij, por edhe me pasionin dhe me karakterin e tij, ai përshtatet me ekipin dhe strategjinë tonë”, ka deklaruar Peter Rötheli nga EHC Olteni.

Alban Rexha ka luajtur edhe për ekipet e Red Ice Martigny , SCL Tigers , EHC Brandis.       Sezonin e shkuar me EHC Churin ka realizuar 36 pikë në 20-të ndeshje. Njëzet e pesë vjetari nga Kosova, Alban Rexha në hokejin zviceran nga zhvilluar mbi 300 paraqitje.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

EHC CHUR 1. Mannschaft Saison 2017/2018

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Hendbollistja Belma Beba në Sportin Shqiptar në Mërgim 42

Sporti Shqiptar në Mërgim emisioni i 42-të Bashkëbiseduese: Belma Beba, hendbollistë në Hendbolliste e HSG …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: