Amir Shafi emërohet Ndihmë Trajner në ekipin e dytë të FC Wilit

Wil, me 10 Janar 2018

Pas tre muajve në detyrën Trajner i ekipit deri në dymbëdhjetë vjet U12 të FC Willit, drejtuesit e skuadrës, trajnerit shqiptar Amir Shafi ia kanë besuar një detyrë të re dhe më të vështirë, Ndihmës Trajner i ekipit U20, përcjellin Ekskluzivisht RadioVala dhe Albsport.ch.

Shafi thotë emërimi i tij në në ekipin e dytë të FC Wilit, është hap i rëndësishëm për të.

“Ëahtë një hap shumë i rëndësishëm për mua në karrierën si Trejner. Pas 3 muajve fitova besim te trajneri i U20 Emilio Gesterio dhe kërkoi nga unë që ti ndihmoj pasi shumicën e lojtarëve i njoh prej kohës kur kam punuar si Menaxher i materialit në Wil. Të punosh me një Kategori me të rritur është një Eksperiencë e re per mua”, tha Amir Shafi, në prononcimin Ekskluziv për RadioVala dhe Albsport.ch

Amir Shafi, në karrierën Futbollist ka luajtur në FK Teteksin në Tetogë dhe në Itali, në ekipin AC Maceratese liga C2. Ai ka punuar me trajnerë të mëdhenjë, siç janë Fuat Capa, Kevin Coper, Martin Rueda, Maurizzio Jaccobacci, duke parë dhe duke mësuar shumë nga këto trajnerë.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Hendbollistja Belma Beba në Sportin Shqiptar në Mërgim 42

Sporti Shqiptar në Mërgim emisioni i 42-të Bashkëbiseduese: Belma Beba, hendbollistë në Hendbolliste e HSG …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: