KB Albes të dielën e nis rrugëtimin në Basketbollin e Maqedonisë së Veriut

Shkup, me 9 Nëntor 2019

Klubi shqiptar i Basketbollit, ALBES me ndeshjen si mysafir ndaj Partizan Vodno Suns-it në ligën e dytë, debuton në basketbollin e Maqedonisë së Veriut dhe e nis rrugëtimin për në ligën e parë, shkruan radiovala.com.

“Ambiciet tona janë çartë të definuara, ku në sezonin e rregullt do të tentojmë të sigurojmë vend në mesin e katër ekipeve më të mira në grupin e Perëndimit, e më pas nëse na jepet mundësia të luftojmë edhe për njërin nga dy vendet e para që siguron plasman në Ligën e Parë”, thotë Fitim Kryeziu, Kryetar i KB Albesiit.

Na presin takime të renda sepse jemi në një grup shumë të barabartë, dhe njëra prej tyre do të jetë edhe ndeshja e parë që e luajmë nesër (e dielë) me fillim në ora 18:30, thotë Kryeziu.

@Kasam Selimi

@www.radiovala.com

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

(Video) Hendbollistja Belma Beba në Sportin Shqiptar në Mërgim 42

Sporti Shqiptar në Mërgim emisioni i 42-të Bashkëbiseduese: Belma Beba, hendbollistë në Hendbolliste e HSG …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: