Shënim i Ditës ndërkombëtare të sëmundjeve të rralla

Shkup, 29 shkurt 2016 – Dita ndërkombëtare e sëmundjeve të rralla do të shënohet sot në organizim të Aleancës nacionale për sëmundje të rralla të Republikës së Maqedonisë.

Motoja vjetore e Ditës ndërkombëtare është “Bashkangjituni, që të dëgjohet zëri i sëmundjeve të rralla.

Qëllimi i shënimit të Ditës ndërkombëtare të sëmundjeve të rralla, ngjarje ndërkombëtare në koordinim me Organizatën evropiane për sëmundje të rralla Eurordis, është arritja e ndërgjegjies publike për sëmundjet e rralla dhe ndikimi, që e kanë ato në cilësinë e jetesës së pacientëve dhe të familjeve të tyre./Radio Vala

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: