Në USHT do të prezantohen mundësitë që ofrohen në sferën e teknologjisë

Tetovë, 25 shkurt 2016 – Në Universitetin Shtetëror të Tetovës, kompania Google Inc. do të prezantojë mundësitë, të cilat i ofron për studentët, profesorët, universitetet dhe bizneset e sferës së teknologjisë.

Në suaza të këtij manifestimi do të organizohet “Hackathon”, ku studentët dhe kompanitë nga rajoni do të mund të konkurrojnë me ide inovative të zgjidhjeve softuerike./Radio Vala

 748 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: