Një seri tërmetesh me epiqendër në rajonin e Shkupit

Shkup, 11 shtator 2016
Një seri tërmetesh epiqendrat e të cilave ndodhen në rajonin e Shkupit në mëngjesin e sotëm janë regjistruar nga Rrjeti Sizmologjik Telemetrik të Republikës së Maqedonisë.
Observatori sizmologjik pranë Fakuktetit Matematiko-Natyror kumtoi se dy tërmete janë ndjerë në rajonin e Shkupit dhe rrethinë.
I pari ka ndodhur në orën 06 e 58 minuta me intesitet prej 3,9 ballë sipas Rihterit, ndërsa i dyti në orën 06 e 59 minuta me intesitet prej 2,8 ballë sipas Rihterit. /Radio Vala

About RV2

Check Also

(Video) Boksieri Arnold Gjergjaj në emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim, emisioni i 50-të, kushtuar Arnold Gjergjajt, boksier. Autor dhe Udhëheqës i …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: