Tërmet i ri i tronditi Shkupin dhe rrethinën

Shkup, 11 shtator 2016
Tërmet i ri është regjistruar pasdite në Shkup në orën 15:10 epiqendra e të cilit ndodhet në rajonin e Shkupit.
Sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitudë prej pesë ballëve sipas Rihterit, ndërsa epiqendra ka qenë 7 kilometrea në lindje të Shkupit.
Tërmeti është ndjerë edhe në Kosovë dhe Serbi.
Tronditjet e reja pasojnë pasi që sot në mëngjes në rajonin e njëjtë ishin regjistruar dy dridhje nga ana e Rrjetit Sizmologjik Telemrerik të Republikës së Maqedonisë me intesitet prej 3,9, gjegjësisht prej 2,8 ballë sipas Rihterit. /Radio Vala

About RV2

Check Also

(Video) Boksieri Arnold Gjergjaj në emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim, emisioni i 50-të, kushtuar Arnold Gjergjajt, boksier. Autor dhe Udhëheqës i …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: