Breaking News
Home / Kasam Selimi

Kasam Selimi

Egzon Maliqaj shënon fitoren e dytë në boksin Profesional (Video)

MZH Brühl, Gebenstorf, me 15 Shtator 2018 Egzon Maliqaj e ka regjistruar edhe fitoren e dytë në boksin Profesional. Përballë gjeorgjianit Bacho Kvaratskhelia fitoi me pikë, në ndeshjen e zhvilluar me gjashtë raunde, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Ndeshja u luajt në sallën e sporteve MZH Brühl, në Gebenstorf të Zvicrës. …

Read More »

Andi Zeqiri i FC Lausannes: Punojmë çdo ditë që sa më shpejtë të rikthehemi në Super Ligë (Video)

Lozanë, me 14 Shtator 2018 Sezonin e shkuar nga Super Liga e Zvicrës në Futboll, jo shumë kush e ka pritur që FC Lausanne, do të bjer një Lige më poshtë. Tani ekipi nga Kantoni i Vaudit garon në Challenge Lige dhe sezonin e ri 2018/19, e ka nisur mjaftë …

Read More »

Hidhet shorti për ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë

Shkup, me 13 Shtator 2018 Është tërhequr shorti për ndeshjet e 1/8 së finale së ndeshjeve të Kupës së Maqedonisë në Futboll, për sezonin garues 2018/19, përcjell radiovala.com. Ekipet shqiptare Shkëndija në Tetovë do ta pret ekipin e Kit-Go-së, KF Gostivari gjithashtu do të luaj në terren vendas kundër Pobedës, …

Read More »

Panucci dhe Agolli flasin para ndeshjes me Skocinë, presin rezultat pozitiv (Video)

Gllasgou/Skoci, me 9 Shtator 2018 Trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Christian Panucci dhe kapiteni, Ansi Agolli në konferencën për shtyp për ndeshjen UEFA Ligës së Kombeve midis Skocisë dhe Shqipërisë, që do të zhvillohet të hënën në “Hampden Park”, në Gllasgou, thanë se presin rezultat nga ky takim. “Mendimet …

Read More »

Fitorja e dytë e Maqedonisë në Ligën e Kombeve, Alioski shënon përsëri

Maqedonia ka marr një fitore identike 2:0 edhe në takimin e dytë të garave të UEFA Liga e Kombeve, kësaj here kundër Armenisë, përcjell radiovala.com. Ezgjan Alioski, futbollisti shqiptar e realizoi golin e parë për Maqedoninë në këtë takim dhe të dytin në gara, ndërkaq golin e dytë e shënoi …

Read More »

Xhaka Kapiten, Shaqiri shënon, Ajeti debuton me gol, Mehmedi rikthehet me gol, Zvicra fiton

<!– /* Font Definitions */ @font-face {font-family:”Cambria Math”; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:3 0 0 0 1 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-536859905 -1073732485 9 0 511 0;} /* Style …

Read More »

Albian Ajeti debuton me gol te Zvicra

St. Gallen, me 8 Shtator 2018 Albian Ajeti ka debutuar me gol në ndeshjen e parë me përfaqësuesen e Zvicrës, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Në takimin e pare përballë Islandës në Ligen e Kombeve, sulmuesi shqiptar e shënoi golin e pestë te Zvicra.  Përveç Ajetit, edhe Xherdan Shaqiri e shënoi …

Read More »

Fillim i mbarë i Kombëtares Shqiptare në UEFA Ligen e Kombeve

Elbasan, me 7 Shtator 2018 Kombëtarja Shqiptare e Futbollit ka marr fitoren e parë në garat e UEFA Liges së Kombeve, përcjell radiovala.com. Ndeshjen e zhvilluar Elbasan Arena e vulosi Taulant Xhaka me golin e shënuar nga largësia, në minutën e 55-të. Me këtë fitore, Shqipëria i regjistroi tre pikët …

Read More »

Deari në gjysmëfinalen e turneut Zlatibor Open 2018

Zlatibor/Serbi, me 6 Shtator 2018 Tenisti Shëndrit Deari është kaulifikuar në gjysmëfinale të turneut Zlatibor Open që mbahet në Serbi, përcjell radiovala.com. Deari ndeshjen e pestë në Turne e ka fituar kundër tenistit serb, Milos Vukoviç, me rezultat 4-6 dhe 2-6. Ky është turneun i 8-të më radhë i Zlatibor …

Read More »