Home / Kasam Selimi

Kasam Selimi

Taulant Seferi huazohet te FC Winterthuri (Foto)

Bern/Winthertur, më 16 Korrik 2018 Mesfushori i kampionit të Zvicrës, BSC Young Boys Bernit, për një sezon është huazuar, kësa here te FC Winterthuri, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Kumanovari 21 vjeçar, edhe pjesën e dytë 2017/18 ishte i huazuar, poashtu në Challenge Lige, por te FC Wohleni. @Kasam Selimi @RadioVala …

Read More »

Valmir Perzhaku, KikBoksieri që ec rrugës së Sefer Seferit

Bern, më 15 Korrik 2018 Sportisti i radhës që ua prezantojmë është Valmir Perzhaku. Është KikBoksier, 26 vjeçar me prejardhje nga Prizreni që jeton dhe vepron në Bern të Zvicrës. Me KikBoks ka filluar për herë të parë përpara katër vitesh, te klubi i Vëllezërve Nuri Sefer dhe Seferi në …

Read More »

Egzon Maliqaj e bën të ditur datën për ndeshjen e radhës në boksin profesional

Gebenstorf/AG, më 15 Korrik 2018 Me 15-të Shtator 2018, Egzon Maliqaj do ta zhvillon ndeshjen e 3-të në boksin Profesional, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Më 15 Shtator, unë do të bëj luftën time të tretë profesionale te boksit në Gebenstorf. Rezervoni datën🥊”, shkruan Maliqaj. Ndeshja do të luhet më Gebenstorf …

Read More »

Në sezonin 2017/18 në Zvicër garuan 26 ekipe shqiptare të futbollit

Bern, më 14 Korrik 2018 RadioVala.com dhe Albsport.ch edhe këtë vit për lexuesit dhe ndjekësit e saj, ka përgatitur një raport më të zgjeruar për klubet shqiptare të futbollit që garojnë në Zvicër, sidomos për sezonin e shkuar, 2017/18. Në trembëdhjetë Asociacione Rajonale të Futbollit që funksionojnë në Zvicër, shqiptarët …

Read More »

Arbnor Fejzullahi nga Kategoria Superiore Shqiptare forcon Nexuchatel XAMAX-in Zviceran

Neuchatel, më 13 Korrik 2018 Anëtari i ri i Super Liges së Zvicrës, Neuchatel XAMAX-si është forcuar me mbrojtësin e krahut të djathtë, Arbnor Fejzullahun i cili vjen nga FK Partizani i Tiranës, përcjellin RadioVala dhe Albpsport.ch. Për 25 vjeçarin nga Tërnoci i Luginës së Preshevës, është kontrata e parë …

Read More »

FC Wili e merr talentin Rrezart Hoxha

Wil, më 12 Korrik 2018 FC Wili, ekipi nga St.Galleni që garon në Challenge Ligen e Zvicrës, e ka angazhuar sulmuesin e talentuar, Rrezart Hoxhën, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Nga viti 2010, njëzet vjeçari Hoxha ka luajtur në ekipin U21 të Luzernit. Me FC Wilin, Rrezart Hoxha ka nënshkruar një …

Read More »

Alban Pnishi nga Zvicra transferohet në Izrael te Bnei Sakhnin

  Mbrojtësi shqiptar i Kosovës, Alban Pnishi nga kampionati zviceran, Super Liga është transferuar në Bnei Sakhnini që luan në  Premier Ligen e Izraelit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. 27 vjeçari, Pnishi në Zvicër ka luajtur për nëntë sezone, gjashtë me FC Wohlenin në Challenge Lige dhe tre sezone me FC …

Read More »

Kur FC Kosova e Cyrihut kishte nevojë, Enver Osmani u rikthye dhe mbajti në Ligen e Parë të Zvicrës (Video)

Cyrih, më 10 Korrik 2018 Një vit më parë u bë e ditur se Enver Osmani është larguar nga të gjitha pozitat në Klubin e Futbollit FC Kosova e Cyrihut, pas më shumë se dhjetë vite që i kishte kaluar në këtë klub. Edhe pse e kishte konsideruar si kohë …

Read More »

“Për ta kuptuar Shqiponjën dykrenore, vizitojeni Shqipërinë”, sugjerimi i “shqiptaro-zviceranit” për zviceranin e “vërtetë”

St. Gallen, më 7 Korrik 2018 Debatet, diskutimet, kundërshtimet por edhe mbështetja për çështjen e Shqiponjës dykrenore, në Zvicër nuk kanë të ndalur dhe ka marr një hovë shumë të madh, sidomos të mediat kryesore të mëdha në vend. Janë pothuaj se të përditshme shkrimet, intervistat dhe debatet me protagonist …

Read More »

21 vite nga ngjarjet e përgjakshme të 9 Korrikut të vitit 1997 në Gostivar

Gostivar, me 9 Korrik 2018 – Sot pas plotë 21 vitesh, qytetarët e Gostivarit përkujtojnë ngjarjet e përgjakshme të 9 korrikut të vitit 1997, përcjell RadioVala. Sot e para 18 viteve, qytetarët shqiptarë të Gostivarit u mblodhën përpara godinës komunale për të protestuar në mënyrë paqësore kundër heqjes së flamurit …

Read More »