Breaking News
Home / Kasam Selimi (page 10)

Kasam Selimi

FFM: “SHKËNDIJA” YLL I GALA MBRËMJES (Video)

Ibraimi dhe Bardhi më të mirët e vitit E Shtunë, me 22 Dhjetor 2018 Federata e futbollit të Maqedonisë mbrëmë në Teatrin Kombëtar maqedonas, në një gala mbrëmje shpalli më të mirët për këtë vit, që vërtet u përcoll me suksese shumë të mëdha në nivel të kluabeve, ashtu edhe …

Read More »

Mbi 10% të golave në SFL Zvicër u realizuan me asistimet e futbollistëve shqiptarë

E Enjte, me 20 Dhjetor 2018 Në gjysmën e muajit Dhjetor të vitit 2018, përfundoi sezoni vjeshtor në Super Ligën e Zvicrës në Futboll. Kontributi angazhimi i futbollistëve shqiptarë ishte i theksuar, qoftë me paraqitje në lojë, asistime të golave, por edhe të golave të shënuar. Nga gjithsejtë 320 gola …

Read More »

Mbrojtësi Albia Sadrijaj deri në Qershor te SC Kriens-i

E Mërkurë, me 19 Dhjetor Qendër mbrojtësi shqiptar i FC Zürich-ut, Albin Sadrijaj është huazuar te SCKriens-i në kategorinë e dytë të Zvicrës, Challenge Ligë, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.Sadrijaj në klubin nga Luzerni do të qendroj deri në Qershor të vitit tëardhshëm. Njëzet e një vjeçari Sadrijaj ka …

Read More »

Video – Benjamin Kololli me tre goditje e shpërthen çatinë e kabinës së FC Zürich-ut

E Diel, me 16 Dhjetor 2018 Benjamin Kolollin jemi mësuar që çdo fundjavë ta shohim me gola dhe asistime në kampionatin zviceran, por java e 18-të ishte ndryshe, jo e mirë, njofton albinfo.ch, përcjell radiovala.com dhe albsport.ch.Mesfushori shqiptar u zëvendësua në minutën e 64-të nga trajneri Ludovic Maginin i FC …

Read More »

Arnold Gjergjaj me përkushtim triumfon kundër boshnjakut Tintor

Foto: Patrick Blatter (Blaetti.com)

  E Diel, 16 Dhjetor 2018 Foto: Patrick Blatter (Blaetti.com) Arnold Gjergjaj është fitues në duelin me boshnjakun Mirko Tintor, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Të shtunën në mbrëmje, boksieri shqiptar Gjergjaj, pas stërvitjeve të gjata dhe me plotë përkushtim, pa mos i dhënë aspak shansin kundërshtarit boshnjak Tintor, …

Read More »

Akademia e KF Gostivarit mori pjesë në turneun prestigjioz OB Hallenmasters në Zvicër

E Premte, me 14 Dhjetor 2018 Akademia e KF Gostivarit me dy grup moshat U11 dhe U12 morën pjesë në turneun prestigjioz OB Hallenmasters, që me datë 7-të dhe 8-të Dhjetor u zhvillua në Basel të Zvicrës, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Në këtë turne, përveç akademisë së Gostivarit …

Read More »

Mirlind Kryeziu mbetët te FC Zürich-u deri në vitin 2022

  E Premte, me 7 Dhjetor 2018 Mbrojtësi shqiptar, Mirlind Kryeziu dhe ekipi i FC Zürich-ut, janë marr veshtë që të zgjasin kontratën e bashkëpunimit deri në verën e vitit 2022, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch Kryeziu i ka kaluar të gjitha nivelet me ekipin e tij aktual. Në …

Read More »

Ensar Huruglica, i dyti në listën e golashënuesve në kampionatin U16 në Zvicër (Video)

  E Hënë, me 12 Dhjetor 2018 Ensar Huruglica, mesfushori i talentuar shqiptar i SC Kriens-it (LU), renditët i dyti në listën e golashënuesve në kampionatin U16 të Zvicrës, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Pesëmbëdhjetëvjeçari Huruglica është golashënuesi më i mirë në ekip, me 10-të gola dhe i dyti …

Read More »

Tenisti shqiptar Jasin Jakupi kualifikohet në kampionati Zviceran

  E Mërkurë, me 4 Dhjetor 2018 Tenisti shqiptar Jasin Jakupi është kualifikuar në kampionatin e Zvicrës, në kategorinë U18, që nga data 11-13 Janar 2019, do të mbahet në Kriens të Luzernit, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Me ndihmën e Zotit dhe tri loja te fituara dhe Jasini …

Read More »

Goli i parë për Mirela Jakupin këtë sezon, Ismaili luan vetëm 45 minuta

E Hënë, me 3 Dhjetor 2018 Sulmuesja shqiptare e klubit nga Gjeneva, Servette FC Chênois Féminin, Mirela Jakupi e ka shënuar golin e parë në sezonin 2018/19 në ligën e Zvicrës të futbollit të Femrave, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Mirela Jakupi e realizoi golin e dytë për ekipin …

Read More »