Breaking News
Home / Kasam Selimi (page 20)

Kasam Selimi

FC Ilirida e Bernit me ndryshime rrënjësore, synon rikthimin në Ligen e 3-të (Foto)

Bern, më 18 Korrik 2018 FC Ilirida, klubi shqiptar nga Berni, në fillim të sezonit të shkuar 2017/18, i printe kreut të tabelës në Ligen e 3-të të Bern-Jurës, por në fund, klubi u përshëndet nga kjo Lige. Për të rikthyer klubin aty edhe ku ishte, kryetari Murat Lena menjëherë …

Read More »

Denis Agushi kalon në ekipin e parë të FC Rapperswil-Jonas

Rapperswil-Jona, më 17 Korrik 2018 Mesfushori shqiptar, Denis Agushi është promovuar në ekipin e parë të FC Rapperswil-Jonas, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. 19 vjeçari nga Reçaku, pikërisht në Rapperswil-Jona e ka nisur karrierën si futbollist. Për ekipin nga St. Galleni që garon në Ligen e Dytë të Zvicrës, luajnë edhe …

Read More »

Genc Krasniqi i FC Kosovës e forcon sulmin e FC Rapperswil-Jonas

Rapperswil-Jona, më 17 Korrik 2018 Genc Krasniqi është rikthyer sërish në ligen e dytë të Zvicrës, kësaj radhe te FC Rapperswil-Jona, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. 24 vjeçari Krasniqi, për herë të fundit ka qenë të FC Kosova e Cyrihut. Te ekipi shqiptar i Liges së Parë, Genc Krasniqi nga 23 …

Read More »

Taulant Seferi huazohet te FC Winterthuri (Foto)

Bern/Winthertur, më 16 Korrik 2018 Mesfushori i kampionit të Zvicrës, BSC Young Boys Bernit, për një sezon është huazuar, kësa here te FC Winterthuri, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Kumanovari 21 vjeçar, edhe pjesën e dytë 2017/18 ishte i huazuar, poashtu në Challenge Lige, por te FC Wohleni. @Kasam Selimi @RadioVala …

Read More »

Valmir Perzhaku, KikBoksieri që ec rrugës së Sefer Seferit

Bern, më 15 Korrik 2018 Sportisti i radhës që ua prezantojmë është Valmir Perzhaku. Është KikBoksier, 26 vjeçar me prejardhje nga Prizreni që jeton dhe vepron në Bern të Zvicrës. Me KikBoks ka filluar për herë të parë përpara katër vitesh, te klubi i Vëllezërve Nuri Sefer dhe Seferi në …

Read More »

Egzon Maliqaj e bën të ditur datën për ndeshjen e radhës në boksin profesional

Gebenstorf/AG, më 15 Korrik 2018 Me 15-të Shtator 2018, Egzon Maliqaj do ta zhvillon ndeshjen e 3-të në boksin Profesional, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Më 15 Shtator, unë do të bëj luftën time të tretë profesionale te boksit në Gebenstorf. Rezervoni datën🥊”, shkruan Maliqaj. Ndeshja do të luhet më Gebenstorf …

Read More »

Në sezonin 2017/18 në Zvicër garuan 26 ekipe shqiptare të futbollit

Bern, më 14 Korrik 2018 RadioVala.com dhe Albsport.ch edhe këtë vit për lexuesit dhe ndjekësit e saj, ka përgatitur një raport më të zgjeruar për klubet shqiptare të futbollit që garojnë në Zvicër, sidomos për sezonin e shkuar, 2017/18. Në trembëdhjetë Asociacione Rajonale të Futbollit që funksionojnë në Zvicër, shqiptarët …

Read More »

Arbnor Fejzullahi nga Kategoria Superiore Shqiptare forcon Nexuchatel XAMAX-in Zviceran

Neuchatel, më 13 Korrik 2018 Anëtari i ri i Super Liges së Zvicrës, Neuchatel XAMAX-si është forcuar me mbrojtësin e krahut të djathtë, Arbnor Fejzullahun i cili vjen nga FK Partizani i Tiranës, përcjellin RadioVala dhe Albpsport.ch. Për 25 vjeçarin nga Tërnoci i Luginës së Preshevës, është kontrata e parë …

Read More »

FC Wili e merr talentin Rrezart Hoxha

Wil, më 12 Korrik 2018 FC Wili, ekipi nga St.Galleni që garon në Challenge Ligen e Zvicrës, e ka angazhuar sulmuesin e talentuar, Rrezart Hoxhën, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Nga viti 2010, njëzet vjeçari Hoxha ka luajtur në ekipin U21 të Luzernit. Me FC Wilin, Rrezart Hoxha ka nënshkruar një …

Read More »

Alban Pnishi nga Zvicra transferohet në Izrael te Bnei Sakhnin

  Mbrojtësi shqiptar i Kosovës, Alban Pnishi nga kampionati zviceran, Super Liga është transferuar në Bnei Sakhnini që luan në  Premier Ligen e Izraelit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. 27 vjeçari, Pnishi në Zvicër ka luajtur për nëntë sezone, gjashtë me FC Wohlenin në Challenge Lige dhe tre sezone me FC …

Read More »