Breaking News
Home / Kasam Selimi (page 20)

Kasam Selimi

Vllaznia nga Kërçova fitues të turneut FC Dardania Basel 2018

Basel, më 17 Qershor 2018 Në Basel u zhvillua turneu Tradicional veror në Futboll të vogël, FC Dardania Basel ku fitues doli ekipi i Vllaznisë nga Kërçova të cilët kishin ardhur enkas nga Maqedonia, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Vendi i dytë i takojë Klybeck Kaffe Bar Basel dhe vendi i …

Read More »

Zvicra merr barazim ndaj Brazilit, Shaqiri asistoi

Rostov/Rusi, më 17 Qershor 2018 Zvicra ka bërë një nisjes të mirë në kampionatin Botëror, Rusi 2018. Zvicëranët kanë nxjerr një barazim 1:1 ndaj pesë herë kampionët e botës, Brazilit. Ndeshjen trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkoviç ndeshjen e startoi me ekipin më të mirë, e ndërkaq katër futbollistët shqiptarë, Xherdan …

Read More »