Breaking News
Home / Kasam Selimi (page 30)

Kasam Selimi

BSC Young Boys Bern, Kampion të Zvicrës në Futboll (Foto)

Bern, më 28 Prill 2018 BSC Young Boys Bern janë kampionët e rinj të Zvicrës në Futboll, në sezonin 2017/18, përcjellin RadioVala.com dhe Albsport.ch. Ekipi Verdhë e Zi u bë Kampion pas 32 vjetësh. Për herë të fundit kishin qenë në vitin 1986. Në javën e 32-të, në ditën kur …

Read More »

Woelfli e mban me shpresë BSC Young Boysin

51 – Horou riktheu shpejt në lojë ekipin e YBsë me penalltinë e shënuar vetëm tre minuta pasiqë mysafirët e shënuar golin e avantazhit. 61 – Roger Assale assesi të shënoje. Edhe në situatë ballë për ballë me portierin, Omelin del me i suksesshëm dhe mbron golin e pastër. 64 …

Read More »

Fillon ndeshja në Stad de Suisse

Festë, brohoritje, shpresë, kjo është atmosfera në stadiumin Stad de Suisse ku luhet ndeshja e javës së 32 e Liges se Zvicres ne Futboll. BSc Young Boys Bern pret titullin e paŕë pas 32 vitesh. 1,054 total views, 2 views today

Read More »

BSC Young Boys Berni, 32 vjet pritje për Titull

Bern, më 27 Prill 2018 Berni nesër në mbrëmje mund të përfshihet në Festë të madhe në rast se ekipi më i mirë i qytetit, BSC Young Boysi triumfon ndaj FC Luzernit, ku do ta fitonte titullin e parë në Kampionatin e Zvicrës në Futboll, pas 32 vitesh, përcjellin RadioVala …

Read More »