Breaking News
Home / Kasam Selimi (page 5)

Kasam Selimi

Gjelbrim Taipi shpreson që viti 2019-të do jetë akoma më i mirë

E Martë, me 1 Janar 2019 Mesfushori i Kosovës dhe i ekipit të FC Grasshoppers Cyrih-ut, Gjelbrim Taipi në mesazhin e tij për ndërrimin e viteve, uron që viti i ri 2019 të jetë edhe më i mirë, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Shpresoj që 2019 do jetë një …

Read More »

Bekim Zogaj gjykoi 45 ndeshje futbolli në vitin 2018

E Hënë, 31 Dhjetor 2018 Bekim Zogaj është një emër i njohur në fushën e futbollit, qoftë këtu në Zvicër, në trojet shqiptare, por edhe më gjërë në Europë. Paraqitjet e tija në vitin 2018 thuaj se ishin të përjavshme. Si ndihmës gjyqtar i parë, ai gjykoi 45 ndeshje, në …

Read More »

Dy futbollistët, krenaria e Gostivarit (Foto)

E Diel, me 30 Dhjetor 2018 Dy futbollistët, krenaria e Gostivarit Ylli i tanishëm Admir Mehmedi dhe Roni Sinani, ylli i së ardhmës! @Kasam Selimi @radiovala.com 10,086 total views, 2 views today

Read More »

FC Tetova e Basel-it e arrin qëllimin, do të fillon të garoj nga Liga e 5-të e Zvicrës Veriperëndimore

E Shtunë, 29 Dhjetor 2018 Viti 2018-të për FC Tetovën e Basel-it përfundon me sukses historik. Klubi shqiptar i themeluar në vitin 2017-të, arriti gjatë një viti të shënoje dy sukses, dy arritje dhe synime. Fillimisht gjatë verës, FC Tetova u shpall Kampion i Zvicrës në Seria B SFFS (Firmat …

Read More »

Kontrollet e Antidopingut të Zvicrës për Sefer Seferin edhe njëherë negative

E Premte, 28 Dhjetor 2018 Një muaj më parë, boksierin shqiptar Sefer Seferin, befasishëm në orët e mëngjesit e vizituan nga Antidopingu i zviceran, ndërsa një muaj më vonë, ai ka pranuar edhe rezultatin. Kontrollet kanë qenë edhe njëherë negative, pra në të mirë të Seferit, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com …

Read More »

Maliqaj: Viti i parë i mbarë dhe i mirë, në 2019-ën mund të garoj edhe për titull në Zvicër (Video)

E Enjte, 27 Dhjetor 2018 “Viti i parë në boksin profesional ishte i mbarë dhe i mirë”, kështu shprehet boksieri shqiptar në Zvicër, Egzon Maliqaj në deklaratën për radiovala.com, albinfo.ch dhe albsport.ch, pas përfundimit të ndeshjes së fundit të vitit 2018-të, kundër ukrainasit, Roman Zinchenko. Maliqaj planifikon që vitin e …

Read More »

Egzon Maliqaj vitin e parë në boksin Profesional e mbyll me Fitore (Foto)

E Mërkurë, me 26 Dhjetor 2018 Egzon Maliqaj në pranverën e këtij viti debutoi në boksin Profesional. Në sfidë e katërt dhe të fundit të vitit 2018, boksieri 27 vjeçar, fitoi përballë kundërshtarit të tij ukrainas, Roman Zichenko, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Boksieri shqiptar e dominoi lojën dhe …

Read More »

Akademia e futbollit “Ali Demi” do ta përfaqësoje Kosovën në turneun CSI Talent Cup U11 në Gjenevë

E Diel, me 23 Dhjetor 2018 Akademia e futbollit “Ali Demi” nga Tirana, fitues i titull Uhilas Talent Cup U11 në Ferizaj të zhvilluar me 1 dhe 2 Dhjetor, do ta përfaqësoje Kosovën në turneun prestigjioz CSI Talent Cup U11, që me 16 dhe 17 Shkurt të vitit 2019, do …

Read More »

35 gola në vitin 2018 nga futbollistët shqiptarë në Kampionatin e Zvicrës

E Shtunë, me 22 Dhjetor 2018 Futbollistët shqiptarë që luajnë në kampionatin e Zvicrës në Futboll shkëlqejnë dhe janë mjaftë të dobishme për skuadrat ku luajnë. Nga sezoni në sezon po shndërrohen bartës të ekipeve, madje edhe të ekipeve më të mira në Zvicrës, si Basel-i, FC Zürich-u, Sioni-i dhe …

Read More »

FFM: “SHKËNDIJA” YLL I GALA MBRËMJES (Video)

Ibraimi dhe Bardhi më të mirët e vitit E Shtunë, me 22 Dhjetor 2018 Federata e futbollit të Maqedonisë mbrëmë në Teatrin Kombëtar maqedonas, në një gala mbrëmje shpalli më të mirët për këtë vit, që vërtet u përcoll me suksese shumë të mëdha në nivel të kluabeve, ashtu edhe …

Read More »