Breaking News
Home / Lajme nga Zvicra

Lajme nga Zvicra

Durim Racaj rikthehet te AFM Futsal Maniacs në Super Ligen e Zvicrës

Wettingen/Aargau, më 7 Tetor 2018 Sezoni i ri në kampionatin zviceran të Futsallit e gjen me klub të ri futbollistin shqiptar, Durim Racajn, përcjellin radiovala.com dhe alsbsport.ch. Për shkak të ndëshkimit me shtatë lojë mos lojë, mesfushori mungoi në katër takimet e sezonit të shkuar te ish klubi i tij, …

Read More »

Në Zvicër votuan 113 qytetarë të Maqedonisë, 100 PËR Referendumin

Bern, më 29 Shtator 2018 Për Refereundimin për ndryshimin e emrit të Maqedonisë, u votua edhe në ambasadën e vendit tonë në Bern të Zvicrës. Nga gjithsejtë 321 qytetarë të regjistruar, 113 kanë votuar, njoftoi ekskluzivisht për radiovala.com, Halim Hyda, Kryetar i Komisionit Zgjedhor në Zvicër, njëherit edhe Ushtrues detyre, …

Read More »

Gjyqtari Bekim Zogaj gjithandej nëpër ngjarjet e mëdha të futbollit, në Zvicër dhe mbarë Europën

Cyrih, me 21 Shtator 2018 Gjyqtari anësor Bekim Zogaj falë punës, përkushtimit dhe profesionalizimit të treguar në fushë, ka arritur që ta fitoj besimin për t’i referuar ndeshje të rëndësishme të futbollit, qoftë në garat klubeve në Zvicër, por edhe në garat e UEFA-as, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Zogaj nuk …

Read More »

Albertoz Murtajt i besohet suksesi i FC Besës së Biel/Biennes

Biel, me 5 Shtator 2018 Pasi që arriti ta shpëton ekipin nga rënia një kategori më poshtë, drejtuesit e FC Besës së Biel/Biennes i’a kanë besuar suksesin e radhës trajnerit të mirënjohur shqiptar në Zvicër, Albertoz Murtajt, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Gjatë bisedës që kishim me kryesin e klubit, arritëm …

Read More »

Kreu në Kampionat objektivi për FC Kosovën e Cyrihut (Video)

Cyrih, më 5 Shtator 2018 FC Kosova e Cyrihut ka bërë një nisje të mirë në Kampionatin në kategorinë e Parë të Zvicrës, përcjellin RadioVala.com dhe Albsport.ch. Me 3 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje, ekipi i trajnerit Enver Osmani është duke ecur në rrugën e caktuar për këtë sezon. …

Read More »

FC Besa e Biel/Biennes me Tetë përforcime (Foto)

Biel/Bienne, me 3 Shtator 2018 Kryesia e FC Besës së Biel/Biennes e ka përforcuar ekipin me tetë futbollistë të rinj, për sezonin e ri 2018/19, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Katër përforcime janë në mesfushë, tre në sulm dhe një portier. Më poshtë i keni emrat dhe pozitat e të gjithë …

Read More »

Gazetari Bekim Dalipi emërohet Kryetar i FC Besës së St.Gallenit (Foto)

  St. Gallen, më 1 Shtator 2018 Gazetari i mirënjohur dhe dashamiri i madh i sportit, Bekim Dalipi është emëruar Kryetar i FC Besës së St. Gallenit, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “FC Besa SG ka ri-mbushur detyrën e Presidentit. Pasi ish-presidenti ynë Muhamet Krasniqi dha dorëheqje vullnetarisht, kryesia votoi në …

Read More »

Gazetari Bekim Dalipi emërohet Kryetar i FC Besës së St.Gallenit

St. Gallen, më 1 Shtator 2018 Gazetari i mirënjohhr dhe dashamiri i madh i sportit, Bekim Dalipi është emëruar Kryetar i FC Besës së St. Gallenit, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “FC Besa SG ka ri-mbushur detyren e Presidentit. Pasi ish-presidenti ynë Muhamet Krasniqi dha dorëheqje vullnetarisht, kryesija votoi në favor …

Read More »

FC Kosova e Cyrihut i përfundon garat në Kupen e Zvicrës, vazhdon FC Lausanne-Sporti

Cyrih, më 18 Gusht 2018 Humbja nga FC Lausanne-Sporti, FC Kosovën Cyrihut e eliminon nga garat e Helvetiva Kupës së Zvicrës, përcjellin www.radiovala.com dhe www.albsport.ch. Në takimin e 1/32 të finales, në stadiumin Utogrund në Cyrih, ekipi i vetëm shqiptarë në garat e kupës e priti ekipin nga Vaudi, FC …

Read More »